RXR-YC25000BD робот за извидување и гаснење чад отпорен на експлозија
Краток опис:
Детали за производот
Ознаки на производи
Преглед на производот
Опсег на примена
Спасување од пожар во големи нафтени и хемиски претпријатија
Има истекување на запалив гас, течност, може да има експлозија во околината на спасување.
Спасување во средина од чад, токсични и штетни гасови
Потребно е блиско гаснење пожар и персонал блиску до околината склонен кон спасување на жртви
Карактеристики на производот
1.★ Употреба на чад
2. Детекција на ★ токсични и штетни гасови
8 гасови и 2 еколошки параметри
3.★ влечење: N 6500
4.★ Пристап до облак-платформа за мрежа на роботи
Клучни технички индикатори
4.1 Роботи:
2. Модел: RXR-YC25000BD
7. Напојување: Електрична, тројна литиумска батерија
8. Големина: должина 1964 mm × ширина 1298 mm × висина 1543 mm (Овој параметар е во согласност со извештајот за инспекција на Националниот центар за надзор и инспекција на квалитетот на противпожарната опрема)
9. Дијаметар на управување: 2130 mm (Овој параметар е во согласност со извештајот за инспекција на Националниот центар за надзор и инспекција на квалитетот на противпожарната опрема (CNPC)
10. Тежина: ≤ кг 870
12.★ растојание на влечење: ≥100 m (влечење два полни водни појаси DN80))
13. Брзина на одење: 0~1,36 m/s, промена на брзината со далечински управувач
16. Надземна висина: ≥250 mm (Овој параметар е во согласност со извештајот за инспекција на Националниот центар за надзор и инспекција на квалитетот на противпожарната опрема)
17.★ растојание од земја: 194 mm (Овој параметар е во согласност со извештајот за инспекција на Националниот центар за надзор и инспекција на квалитетот на противпожарната опрема (NCQPC))
18. Агол на странична стабилизација: ≥45°
28. Контролен терминал: Рачен дигитален интегриран далечински управувач
4.2 Роботски систем за издувување на чад:
1. Издувна машина: Издувна машина Redel
2.★ Волумен на воздух: m³/h 25.000
4.★ Машина за отстранување чад CITIC надморска височина: 1210 мм
5. Работен притисок: 1,0 ~ 1,2 MPa
6. Воден интерфејс: DN80 јапонски брз приклучок
4.3 Роботски систем за извидување:
2. Висина на кревање на ★ платформа за кревање отпорна на експлозија: почетна висина: 1326 mm, висина на кревање 2133 mm
CH4: ВОЛУМЕН 0-100 проценти
CO2: 0-1000 ppm
H2S: 0-100 ppm
CL2: 0-1000 ppm
NH3: 0-100 ppm
O2: 0-30% O2
H2: 0-1000 ppm
Температурен опсег: -25°C до 60°CC
Опсег на влажност: RH до 90 проценти RH 0 проценти
4.4 Роботска видео и аудио перцепција:
3. Пиксели на камерата: милиони HD слики, резолуција 1080 P, широк агол 60°
4.★ Ниво на заштита на камерата: IP68
5. Технички барања за собирање звук: далечинско собирање на теренски звук, лесно разбирање на ситуацијата на заробени луѓе, растојание на собирање од 5 метри, фреквентен опсег 20 Hz~20 kHz, чувствителност ≥40 dB
4.5 Параметри за конфигурација на терминалот за далечинско управување
1.Димензии: 410*310*70 мм (без висина на клацкалката)
2. Целосна тежина: кг 6,5
4. Платформа за систем за контрола: оперативен систем window7
5. Работно време: 8 часа
11. Видео прекинувач: Да, прекинувач за точка за саморесетирање
12. Контрола на функцијата за автоматско влечење: Да, прекинувач за точка за саморесетирање
14. Помошни алатки: Преносен далечински управувач, ремен за на рамо, мобилен статив
4.6 Функционалност на интернет:
1.GPS функција: GPS локација, песна може да се пребарува
4.7 Друго:
Конфигурација на производот
2. Терминал за рачен далечински управувач ×1
3. Полнач за каросерија на автомобил (54,6 V) × 1 сет
4. Полнач за далечински управувач (19,6 V) × 1 сет